Kontakt os

SilkeBlæs Gruppe

Peter Brandt Andersen

Presse & Hjemmeside

peter@silkeblaes.dk

61707763

Jan Nørgaard

Deltagere & Dommere

jan@silkeblaes.dk

20251954

Jonas Lindberg Jensen

Teknik & Scene

jonas@silkeblaes.dk

60602363

Lasse Olesen

Bar & Bespisning

lasse@silkeblaes.dk

29684330

Morten Laugesen

Økonomi & Sponsorer

morten@silkeblaes.dk

51141460

Sidse Laugesen

Økonomi & Sponsorer

sidse@silkeblaes.dk

 

Asbjørn Bjerre

Overnatning

asbjoern@silkeblaes.dk

 

Lise Lysholt Hansen

Andet

lise@silkeblaes.dk

 

SILKEBLÆS

 

Til forskel fra det traditionsrige DM for brass bands, udmærker SilkeBlæs sig ved at være en koncertkonkurrence, hvor hvert deltagende orkester sammensætter og fremfører et fuldt koncertprogram af op til 30 min. varighed.

KONTAKT OS

Papirfabrikken 80

8600 Silkeborg

(+45) 61 70 77 63

FØLG OS

© Copyright. All Rights Reserved.